Panorama 1453

HABERLER

“İstanbul'un Fethi'nin 565. Yılında Fetih ve Fatih” Paneli’nde açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner, “Türk tarihinde, İslam tarihinde çağ açan bu önemli günde burada toplandık. Fiziksel olarak da İstanbul Fethi’nin cereyan ettiği ve o muhteşem anların yaşandığı surların çok yakınındayız.” diyerek panelde emeği geçen herkese teşekkür etti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte bu yıl yedincisini düzenlediği, “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni, 29 Mayıs’ta Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde gerçekleştirildi.
Fatih Sultan Mehmed Vakıf Üniversitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, İstanbul’un Fethi’nin 565. yıldönümü dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesinde “ortaklaşa düzenledikleri “Fetih ve Fatih” konulu bir panel gerçekleştirecekler.
Bu yıl yedincisi düzenlenen “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının ödülleri sahiplerini buluyor.
Resim ve Kompozisyon Yarışmasının Sonuçları Açıklandı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilen “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren isimler açıklandı.
İBB Kültür AŞ müzeleri olan Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel indirim uygulanıyor.