Panorama 1453

BASIN ODASI

Panorama Resim ve Kompozisyon Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Panorama Resim ve Kompozisyon Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni, Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde yapıldı.

Panorama Resim ve Kompozisyon Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “İstanbul’un Fethi ve Panorama 1453” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni,  Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde yapıldı.

Törene İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı  Mehmet Nezir Eryarsoy, Kültür A.Ş. İdari İşler Müdürü Salih Doğan, Kültür A.Ş. Kültürel Etkinlikler Müdürü Müjdat Uluçam, Kültür A.Ş. Mali İşler Müdürü Mehmet Türkyılmaz, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Hem resim hem kompozisyon kategorisinde dereceye giren öğrencilerin aldığı ödüller şöyle:

 

Birincilik Ödülü:   3.000 TL   – Fetih armağanı Kupa bardağı

İkincilik Ödülü:      2.000 TL   - Fetih armağanı Kupa bardağı

Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL  -  Fetih armağanı Kupa bardağı

Mansiyon Ödülleri: İstanbul’un 100’leri serisinden 5’er kitap - Fetih oyunu – İstanbul şarkıları CD – Fetih armağanı Kupa  bardağı

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri ve okulları şöyle:

Resim

1. Fatma Bol / Faik Reşit Unat Ortaokulu

2. Canan Duman / Fatih İmamhatip Ortaokulu

3. Oğuzhan Küreli / Bülent Ecevit Ortaokulu

Mansiyon - Ahmet Can Ateş / Mevlana Ortaokulu

Mansiyon - Tarıkcan Oğuzhan / A.İbrahim Polat Ortaokulu

Mansiyon - Hilal Aşkın Kurt / Samandıra Ortaokulu

Mansiyon - Ece Küçükoğlu / Halkalı Doğa Ortaokulu

Mansiyon – Beyzanur Erşahin / Bülent Ecevit Ortaokulu

Kompozisyon

1. Hüma Nur Aydın / Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

2. Tuğrul Yazgan / Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi

3. İkra Dip / İstanbul Kadıköy Lisesi

Mansiyon / Muhammed Said Polat – Çatalca Anadolu İmam Hatip Lisesi 

Mansiyon / Hamza Çorum / Ekrem Cevahi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Mansiyon / Şeyma Karayazı / Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Aihl.

Mansiyon / İrem Murat / Füsun Yönder Anadolu Lisesi.

Mansiyon / Aleyna Nur Yaz / Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Yarışmada dereceye giren 8 resim ve sergilenmeye layik görülen 24  resim, müzenin fuayesinde2-3 ay ziyarete açık kalacak.

 Ödül töreni, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.