Panorama 1453

BASIN ODASI

Resim ve Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak Fetih Haftası’nda düzenlenen “Panorama 1453 Tarih Müzesi Resim ve Kompozisyon Yarışması”nın ikincisinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri, müzede gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak Fetih Haftası’nda düzenlenen “Panorama 1453 Tarih Müzesi Resim ve Kompozisyon Yarışması”nın ikincisinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri, müzede gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

Ödül töreninde ayrıca, fethin 560’ıncı yıldönümü münasebetiyle müzenin 560’ıncı ve 1453’üncü ziyaretçilerine de hediyeler verildi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kültür A.Ş. İdarî İşler Müdürü Salih Doğan, Malî İşler Müdürü Mehmet Türkyılmaz ve Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan takdim etti.

Yarışmada her iki kategoride de birincilik ödülüne lâyık görülen öğrencilere Kültür A.Ş. Yayınları prestij kitaplarından “Cihannüma”, ve fetih tablosu, ikinci öğrencilere “Sultan 2. Abdülhamid’in Arşivinden Dünya” kitabı ve fetih tablosu, üçüncü öğrencilere de “Anılarda İstanbul” kitabı ile fetih tablosu hediye edildi. Mansiyon ödülü alan öğrencilere de Kültür A.Ş. Yayınları İstanbul’un Yüzleri Serisi’nden 5’er adet kitap takdim edildi. Dereceye giren öğrencilerin okullarına da birer adet fetih tablosu hediye edildi.

Ödül töreninde ayrıca, fethin 560’ıncı yıldönümü münasebetiyle müzenin 29 Mayıs 2013 günü 560’ıncı ziyaretçisi olan Mevlüt Karaca ile 1453’üncü ziyaretçisi olan Şahin Canlıaslan’a fetih tablosu ve Panorama 1453 Tarih Müzesi Hatıra Parası hediye edildi.

Ödül töreni, günün hatırası olarak toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri ve okulları şöyle:

Resim Yarışması Ödülleri:

1.    Dilara Kılıç (Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi)

2.    Sevginur Yılmaz (Erenköy Kız Anadolu Lisesi)

3.    Tuçe Sinem Yazar (Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi)

4.    Duha Dağılgan (Yeni Levent Lisesi)

5.    Tuncay Demirbaş (Sarıyer Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi)

6.    Yağmur Taze (Bakırköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi)

7.    Hasan Hüseyin Namlu (Pendik Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

8.    Sena Kokuz (Vefa Lisesi)

9.    Gizem Şahin (Pendik Harmandere Teknik ve Endüstri Lisesi)

10.Pamir Özbey (Erenköy Kız Anadolu Lisesi)

 

Kompozisyon Yarışması Ödülleri:

1.    Ebrar Sahtiyan (Esenler Özel Devran Fen Lisesi)

2.    Süleyman Murat Görgün (Zeytinburnu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi)

3.    Büşra Doğan (Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi)

4.    Ebru Büyükdağ (Bağcılar İbni Sina Anadolu Lisesi)

5.    Onur Üşümüş (Özel Arel Fen Lisesi)

6.    Rumeysa Genç (Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

7.    Sinem Bezirci (Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi)

8.    Esra Demirel (2. Mehmet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi)

9.    Fatmanur Aslan (Küçükçekmece Özel İstanbul Bilim Fen Lisesi)

10.Sehel Tursun (Özel Arel Anadolu Lisesi)